דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

 
ההתמחות לספרות

​ההתמחות  ש "קוראים" בה דברים
תואר ראשון לימודי ספרות
 
ההתמחות לספרות

 lit.jpg
למה לי ספרות? כדי להבין את עצמי, את הזולת ואת הסביבה. ספרות היא ראי החיים, דפי הספרות משקפים לנו מצבים שונים: מצוקות, שמחות, דילמות ושאיפות המשותפים לכולנו. היא עוסקת בנו, באדם, ומסייעת לנו להתמודד עם המציאות על כל גווניה.
בחוג לספרות “פוגשים” יצירות מהספרות העברית הקלאסית, מהספרות המודרנית ומספרות העולם. לומדים לקרוא יצירה וליהנות ממנה, נפגשים עם יוצרים ועם אמנים, מבקרים בתערוכות, צופים בהצגות ומפתחים עולם עשיר ומגוון.
אנו, בהתמחות לספרות, מכשירים מורות אוהבות אדם, מורות מקצועיות, המבינות את כוחה של הספרות ויש ביכולתן לטפח את הפרט, לבנות לתלמיד דימוי עצמי חיובי ולחשוף את הערכים, את האמת ואת היופי הטמונים בספרות היפה

נושאי הלימוד:

מארון הספרים היהודי: שירת הקודש, הפואטיקה של המדרש, מאפייני הסיפור החסידי
שירה אמונית בת זמננו
מהספרות העברית החדשה: יצירת עגנון, מודרניזם ופוסט מודרניזם, יוצרים מן המזרח, דילמות וערכים בספרות העברית

הסטודנטיות בהתמחות:

  • ערכיות, פתוחות, סקרניות, מאמינות בחינוך
  • בעלות יכולת ליצור דיאלוג כן ואמיץ עם בני נוער.

לימודי תעודה בביבליותרפיה   

פתחנו גם השנה קורס ללימודי תעודה ב ביבליותרפיה.
משתתפות בקורס , מורות בפועל, צעירות וותיקות, מורות "בדרך" לפנסיה, מורות לשעבר, נשים המתענינות בנושא, וגם כאלה המכינות עצמן ללימודי תואר שני בעז"ה בתשע"ג.
במפגש הראשון החגיגי חולקו תעודות למסיימות הקורס של תשע"א, נאמרו דברי תודה למרצה, גב' לילך ויס. פעילות סדנאית סיימה חלק זה.
בהמשך המפגש שוחחנו על כוחה של מילה ועל המשמעות של טיפול רגשי-ביבליותרפי. התבונַנו בָּאֱמונות המושרשות בנו והמעכבות אותנו מהתנסויות חדשות ומהצלחות אפשריות.
תרגיל שערכנו בקבוצות קטנות המחיש את החשיבות של פרספקטיבה ושל נקודת המבט והזכיר לנו שאנחנו לא תמיד מודעים לתמונה השלמה, ועל כן יש להיזהר במתן פרשנויות ובשיפוט.
סיימנו בציפייה ובסקרנות למפגשים הבאים. 
ראש ההתמחות:ד”ר ראובן טבול
ראש ההתמחות:ד”ר ראובן טבול
טלפון :052-6071773 rtabull@gmail.com 
דואל :