דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי
 

 בעין חינוכית - פרסומים חדשים

 
 • לא להיות בינוניים – מסרים חינוכיים לשנה החדשה

  פרופ' יובל סיני, נשיא המכללה
   
  נאמר בתלמוד במסכת ראש השנה טז ע"ב:  "אמר רבי כרוספדאי אמר רבי יוחנן: שלשה ספרים נפתחין בראש השנה, אחד של רשעים גמורין, ואחד של צדיקים גמורין, ואחד של בינוניים. צדיקים גמורין – נכתבין ונחתמין לאלתר לחיים, רשעים גמורין – נכתבין ונחתמין לאלתר למיתה, בינוניים – תלויין ועומדין מראש השנה ועד יום הכיפורים. זכו – נכתבין לחיים, לא זכו – נכתבין למיתה". שאלות רבות הועלו לעניין פירוש מִמרה זו, אולם אנו נתמקד בשאלה אחת: מי הם אותם בינוניים התלויין ועומדין מראש השנה ועד יום הכיפורים?

  >קרא מאמר>קובץ להורדההורד קובץ
 • "על כן יעזב איש את אביו ואת אמו"

  מדי שבוע, באולם רחב ידיים, מתכנסים מאות צעירים בני עשרים עד שלושים לשיעור ב"אורות הקודש", מפי אחד מוותיקי רבני הציונות הדתית. קשה לאפיין את משתתפי השיעור, אבל ניכר שהגיוון הרוחני הוא רב; חלקם דתיים בהווה, חלקם דתיים לשעבר וחלקם דתיים לעתיד.

  >קרא מאמר>קובץ להורדההורד קובץ
 • על היושרה, ראיית הטוב והבחנת העיקר מהטפל

  פרשת דומא וכל המסתעף ממנה מטלטלת את עולמנו ומציבה אותנו בפני שאלות חינוכיות וערכיות לא פשוטות. בשעה שנכתבות שורות אלו עדיין פרטים רבים חסויים והבלבול רב על הוודאות. בשל מציאות זאת ובשל הסערה הרגשית שבה מצויים רבים מאתנו, שלעתים חשופים לפרשה והשלכותיה גם ברמה הקהילתית והמשפחתית, עולות לדיון ציבורי (אם ניתן לקרוא כך להתלהמות האדירה מכל הקצוות) שאלות שונות המתערבבות זו בזו ומותירות אותנו, וכל שכן את תלמידינו, תמהים ונבוכים.

  >קרא מאמר>קובץ להורדההורד קובץ