במעגלי העם היהודי - תנועת בני עקיבא העולמית

דפי מאורות (5774-48)
בני עקיבא העולמית היא תנועת נוער ציונית דתית חלוצית. היא פועלת בקהילות היהודיות בעולם ודוגלת ברעיון "תורה ועבודה".
 
 
כיום, כתוצאה מנישואי תערובת והתבוללות חברתית, קהילות יהודיות רבות ברחבי העולם נאבקות על זהותו היהודית של הדור הבא. שליחי בני עקיבא העולמית פועלים במספר מישורים בקהילות השונות:
* עידוד העלייה לארץ ישראל;
* העמקת הזהות היהודית, לימוד תורה וקירוב לבבות;
* חיזוק וחיבור העם היהודי בתפוצות לערכי הציונות הדתית ולמדינת ישראל.
בני עקיבא העולמית פועלת בלמעלה ממאה וחמישים סניפים הממוקמים בעשרות ארצות בעולם. בסניפים אלו מתחנכים כשלושים אלף בני נוער יהודיים לחיי "תורה ועבודה" ועלייה לארץ ישראל.
נוסף על הפעילות השוטפת בסניפים מקיימת התנועה פעילות ענפה בסמינרים במשך השנה ובמחנות קיץ. בכל הפעילויות היא מדגישה את העלייה לארץ כיעד מרכזי. לאחר העלייה ממשיכה התנועה ללוות את החברים בגרעיני עלייה ובפעילויות חינוכיות וחברתיות שונות.
במשך למעלה משמונים שנה הפעילה תנועת בני עקיבא העולמית מאות מחנות קיץ אידאולוגיים בכחמישים מדינות ברחבי העולם, המחנכים לערכי יהדות, ציונות וקידום עלייה. בזכות החוויות החיוביות במחנות הקיץ של התנועה אלפים מבוגרי בני עקיבא הגשימו את חלומותיהם ועלו לישראל. בשנים האחרונות השיקה התנועה את "מחנה עמיחי", מחנה בן שלושה שבועות המתקיים בארץ בשפה העברית, ויחד עם זאת גם חוגים בשפה האנגלית. המחנה מיועד לישראלים, ילדי עולים חדשים ולמשתתפים מחו"ל.
הזרוע המבצעת של התנועה העולמית היא השליחים הפזורים בכל העולם. שליחים אלו מהווים קשר חי ומפרה לארץ ישראל. השליחים, רווקים ומשפחות, נבחרים בקפידה בתהליך מיון ממושך ומקצועי שנועד להביא את הטובים ביותר לתפקיד הנכסף. חלק מהשליחים הנשואים ממלאים תפקידים ריכוזיים ומשמשים כרכזי מחוז וארצות במקומות שונים בעולם.
השליחות בבני עקיבא היא שליחות לחיים. אלפי שליחים חוזרים לארץ וממשיכים לעסוק בקליטת העולים ובמשימות לאומיות. באמצעות דוגמה אישית, ראש גדול, יצירת קשר אישי ומקצועי, חריצות, דבקות במשימה ומסירות נפש, מצליחים השליחים במשימתם בקהילות.
 
מקורות
 
 
 

 

 

 

מחבר:
מכמן, ברוריה