מכללת אורות - RSS

הירשמו וקבלו עדכונים מאתר מכללת אורות ישראל
קישור ל-XML>>

הכיתה כבמה סדנת תרגול דרמה ומשחק לתלמידות המסלול הוראת מקרא וספרות חכמים, בראשות פרופסור מרים סקלרץ.התלמידות נהנו מסדנא ייחודית שמטרתה לשכלל ולגוון את מלאכת ההוראה והחינוך.את הסדנא הנחתה שני שח"ם - שחקנית, בימאית, יוצרת ומנהלת בית הספר למשחק 'לחישה'. הסטודנטיות יצאו מסופקות ונלהבות מהסדנא המרתקת שהעניקה כלים משמעותיים לקידום ההוראה והחינוך בתחום.בית הספר לתואר שני במכללת אורות ישראל קמפוס אלקנה- בראשות הרב ד"ר יוחנן קאפח, רואה חשיבות בהענקת כלים מגוונים ומעניינים.
ימים י"ב – כ"ב בניסן (03-13/04/2023) -- הספריה סגורה יום ג', יום הזיכרון (25/04/2023) – 8:00 – 12:45 יום ד' – יום העצמאות (26/04/2023) -- הספריה סגורה תבוצע הארכה אוטומטית לפריטים מושאלים. תאריך ההחזרה יהיה כ"ז בניסן (18/04/2023). להזכירכם, הארכה לא מתבצעת במקרה ויש לכם קנס ישן, או שהספר (או כל פריט אחר) מוזמן. בברכת פסח כשר ושמח – צוות הספרייה בקמפוס אלקנה
אימון מנטלי הוא הוא כלי חשוב לנוכחות משמעותית בקשר- בדרך למציאת בן זוג.
*ד"ר נירית ראוכברגר* זוכה להיות חלק ממיזם השידוכים של פרוייקט 252. ד"ר ראוכברגר, ראש התחמחות קידום נוער בסיכון במכללת אורות ישראל קמפוס אלקנה ומלמדת פסיכולוגיה במסלול החינוך המיוחד.
מוזמנים לעיין בכתבה אודות פועלה במיזם המצליח לשידוכים. מכללת אורות מברכת את ד"ר נירית על פועלה ומקצעיותה, ומאחלת המשך עשייה משמעותית ומבורכת.
קישור לכתבה:
https://www.inn.co.il/news/594833
מכללת אורות ישראל מברכת את ד"ר סמדר פלק- פרץ, מרצה בקמפוס אלקנה, לרגל קבלת פרס ראדון והלחנת שיר שכתבה במסגרת אירוע ספרותי שנערך בבית אגודת הסופרים והסופרות בתל אביב, לכבוד יום האישה הבינלאומי.מתוך מאות שירים שנשלחו לתחרות זכה שירה של ד"ר פלק- פרץ- "נופלת וקמה" ללחן מאת המלחינה ניצן ורדי, פסנתרנית ומוסיקאית מוכשרת; ולביצוע מאת זמרת הסופרן, טלי קצף, זמרת מקצועית ומוערכת, שלקחה חלק בהפקות רבות של האופרה הישראלית. השיר "נופלת וקמה" עתיד להתפרסם בספר שירה שיצא לאור בקרוב בהוצאת פרדס, בעריכת המשוררת צביה ליטבסקי.מכללת אורות מאחלת לד"ר סמדר המשך עשייה משמעותית ומבורכת!
אבן היסוד המרכזית בתכנית רג"ב היא, החינוך לראש גדול בכל מה שאנו עושים בחיים. בשביל לצלוח ניהול דרך חיים שכזו הדורשת תפיסת עולם ויכולות מתאימות, התכנסו הסטודנטיות בתכנית ליום עיון מעמיק בנושא: 'התמודדות עם עומס של עבודה ומשפחה'.
הרבנית חיה וישליצקי פתחה את הכנס בשיעור בנושא של הבהרת תפיסת עולם אמונית בנוגע להתנהלות נכונה עם ריבוי משימות.
כיאות לחודש אדר המשיך הכנס באווירה הומוריסטית עם תיאטרון פלייבק 'בלבוסטע' שהציף בעיות ופיתרונות בצורה חוויתית, והסתייםב בסדנת יצירה בה כל בת הכינה כוס עם משפט ההשראה שלה. הנהלת התכנית ומכללת אורות מאחלת לסטודנטיו- ניהול חיים עמוסים ומשמעותיים בצורה מיטבית בעז"ה.
במכללת אורות ישראל בקמפוס אלקנה התקיים טקס הענקת תארים ל350 סטודנטיות במסלולים  למקרא וספרות חכמים, ייעוץ חינוכי והמסלול לניהול מערכות חינוך.
בין מסיימות התואר היו נשותיהם של ח"כ הטרי משה סלומון- רמה סלומון אשר סיימה תואר שני בניהול מערכות חינוך, ומר בן ציון דוידי – סגן ראש מועצת השומרון, בעלה של אילת בן ציון, אף היא בוגרת המסלול לניהול מערכות חינוך.
הבעלים הגיעו כמובן לפרגן!את הטקס כיבדו בנוכחותם יו"ר חבר הנאמנים – הרב איתן איזמן, יו"ר הוועד המנהל– מר יצחק אמיתי ונשיא המכללה- הרב פרופ' מאיר הילדסהיימר, ומנכ"ל המכללה- הרב חיים פוגל.את שנות התואר ליוותה הקורונה, ועל אף הקשיים שהביאה איתה- מוטיבציית הסטודנטיות הייתה בשיאה, עדות לכך היא מספר המצטיינות הגדול.את הערב הנחה ראש בית הספר לתואר שני– הרב ד"ר יוחנן קאפח. בין הדוברות היו גב' שרית כהן- הממונה על המכללות במשרד החינוך (ובוגרת המכללה), ונציגת הבוגרות – גב' אביה רוזנברג. את הערב הנעימה להקת טריווקל בשירה ונגינה.
יום הסטודנט בחסות אגודת הסטודנטיות במכללת אורות ישראל קמפוס אלקנה.
 
מוסף העלון 'עולם קטן' בכתבה מקיפה על שילוב המדרשות עם לימודי ההוראה במכללת אורות ישראל.
הרבנית ד"ר רותי שפירא, ראש לימודי התואר הראשון של המכללה מתארת את הסטודנטיות המגיעות ללמוד בתוכנית השילוב- "נשים ערכיות השואפות להרבות תורה ואינן מסתפקות בלימוד המינימום ההכרחי, זכינו ברוך ה' להיות בדור של פריחה במספר הנשים שלומדות תורה לשם שמיים".
במסגרת מסלול מקרא וספרות חכמים בתכנית תואר שני במכללת אורות ישראל- קמפוס אלקנה, התקיים סיור מיוחד בבית הרב קוק בירושלים.
את הסיור העביר הרב אברהם טייץ- המנהל החינוכי של בית הרב.
בערב משפחתי ונעים התקיים אתמול באשדוד מפגש של המרכז ללימודי משפחה במכללת אורות ישראל סביב נושא ההורות והמשפחה.במפגש נהנו התושבים ממוזיקה פותחת לב של הרב שלמה כץ ונעם בנאי- בנו של מאיר בנאי, ששיתפו על הקשר לאבא שבשמים ועל חיבורים מרגשים,
בהמשך הוצג המרכז ללימודי משפחה במכללה ותכנית הכשרת מנחות הורים שתפתח בקרוב.
הערב הסתיים בשיחה מרתקת ומעוררת מחשבה של הרב חגי לונדין על הורות טובה במאה ה-21 מתוך קשר לאלוקים ויציבות הורית.תודה לשותפים שטרחו על המפגש המקסים והמחבר- עיריית אשדוד והאגף לתרבות יהודית, מרכז אמונה והגרעין התורני באשדוד.
מכללת אורות ישראל- המרכז ללימודי משפחה, בשיתוף תוכנית ההוראה של מדרשת בינ"ת ובני משפחת הרבנית רחל נריה ע"ה ערכו יום עיון על דמותה ומורשתה של הרבנית רחל נריה ע"ה בנושא: 'חכמת נשים בנתה ביתה'.יום העיון היה מיועד לסטודנטיות ממכללת אורות אשר משלבות את לימודיהן בתכנית ההוראה במדרשת בינ"ת.יום העיון נפתח ע"י הרבנית גלית טמיר -ראשת המדרשה, אשר דיברה על משמעות הזוגיות והנישואים בבית היהודי. הרבנית ד"ר חנה קטן סיפרה את סיפורה האישי ושיתפה באתגר ומשמעותו של שילוב של קריירה מצליחה עם החזקת משפחה ברוכת ילדים. "היה מרגש ונוגע מאוד לחיים של כל אישה שרוצה לבנות בית יהודי מתוך מימוש הנשיות והאימהות שלה"- סיפרה בהתרגשות אחת המשתתפות בכנס.בני משפחת נריה- הרב פתחיה נריה והגברת חיה מאיר- ילדיה של הרבנית נריה ז"ל סיפרו על 3 יסודות אשר בלטו בחייה של הרבנית וידעה לשלב ביניהם בצורה מופתית: העיסוק החשוב בחינוך בעיקר בתחום נוער בסיכון, חיי חסד ותרומה אישית ומשפחתית- הכנסת אורחים ודאגה לכל נזקק, והמשקל הרב שנתנה הרבנית לחיי המשפחה. הרבנית 'הקדימה את דורנו' וכבר לפני עשרות שנים זיהתה את חשיבות ומקור הכוח היהודי. היא עברה בכל הארץ והעבירה שיחות על חשיבות חיי המשפחה, לבני נוער ואף למבוגרים.
אגודת הסטודנטיות בשיתוף עם הנהלת המכללה פתחה את פרוייקט "שכינה ביניהם"!
הנהלת המכללה ואגודת הסטודנטיות הובילו השבוע את המיזם, במטרה לסלול "דרך כלה" ומותאמת.
המפגש בין הסטודנטיות לשדכנים מהישיבות שבאו מקרוב ומרחוק היה מכבד ומשמח במיוחד. שיתוף הפעולה של הבנות השאיר טעם של עשייה ברוכה בקרב אגודת הסטודנטיות.