מכללת אורות - RSS

עקב החלטות הממשלה משרדי המכללה באלקנה סגורים עד לאחר הפסח. אין קבלת קהל ואין מענה במייל ובטלפון בעזרת השם נחזור לאחר הפסח. חג שמח!
יום שני, ו' באדר (02/03/2020) – יום בחירות – סגור. יום שני, י"ג באדר (09/03/2020) – תענית אסתר - 8:00 – 12:45 יום שלישי – פורים - סגור
ביום שני, ט"ו בשבט, הספריה והמרפ"ד יהיו סגורים בין השעות 09:00 ל-11:00. אנא, היערכו בהתאם.
יום ראשון – א' טבת תש"ף (29/12/2019) – 08:00 – 15:45 תתבצע הארכה גורפת לפריטי הספריה והמרפ"ד עד לתאריך ח' בטבת תש"ף (05/01/2020) יום שלישי – י' בטבת תש"ף (07/01/2020) – הספריה תיסגר ב-12:45 תתבצע הארכה גורפת של שבוע נוסף לפריטי הספריה והמרפ"ד שאמורים לחזור ביום זה.
מכללת אורות ישראל באלקנה משיקה היום (ראשון) את המרכז למשפחה, במסגרתו תוכלנה הסטודנטיות להשתלם בלימודי ייעוץ זוגי, הדרכת כלות, ומיניות בקדושה. ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם העומדת בראש המרכז, ד"ר ציפי ריין.
"המרכז אמור להכשיר יועצות זוגיות, מנחות הורים, מדריכות כלה וכו', להכשיר נשים לעבודה בשטח ולתת להן תעודות מקצועיות. מעבר לכך, המכללה מאמינה במתן השירותים הללו לסטודנטיות עצמן, הכנה ללידה, זוגיות ומגוון שירותים כמו הדרכות כלות, ליווי במעבר מרווקות לזוגיות ועוד. אני מאמינה שכל סטודנטית שמקבלת שירותים כאלה תהיה מורה טובה יותר בהמשך", אומרת ד"ר ריין.
כשהיא נשאלת על פערי הדורות והגישות השונות בנושאי זוגיות היא מספרת כי לא פעם היא שומעת טענה לפיה הדור הקודם היה מעולה בעוד הדור הנוכחי מתמודד עם פיתויים ומורכבויות, אך היא סבורה שהדור הנוכחי נפלא ופועל מתוך בחירה ורצון ולא מתוך חוסר ברירה. "לפני מאה שנים היו חייבים להיות בתוך משפחה. לא היו ברירות אחרות. היום אנחנו בדור של בחירה. גדלנו ועלינו קומה. אנשים רוצים לעשות את הבחירה נכון ולעשות את זה טוב. פעם היו מתחתנים רק בשידוך, היום צריך לבחור, פעם היה ברור שמביאים ילדים לעולם. היום בוחרים את הבאת הילדים לעולם. אנחנו רוצים ללמוד איך להיות הורים טובים לילדים שלנו".
דומה כי שמחת תורה וההכנות לקראתה משקפות יותר מכל את המנעד החברתי בתחום הפמיניזם הדתי 
השמרנות המסורתית או איך שנבחר לכנות את התהליך המשמעותי המתרחש בעולמן של הנשים וביישום המתחדש של שייכותן לתורה ולמצוות; ואם תרצו אפשר לצייר את המנעד כנע בין אותן שעסוקות בהכנות אינטנסיביות לחג שמיני עצרת כשהן עמלות על לימוד הקריאה בתורה (שכמובן הן תקראנה...) לבין אלו שעיקר עיסוקן בתפריט של קידוש החג בבוקר (ובלי לזלזל לרגע בחשיבותו!), כולל כל אלו שעל הרצף.. 
איני רוצה לעסוק בסוגיה ההלכתית ביחס לקריאה בתורה או ריקוד עם וסביב הספר וראוי להפקיד דיון זה בידי תלמידי החכמים שבדור, אלא לנסות ולגעת במשימה הגדולה המוטלת עלינו בחג דנן בחיבור של ציבור הנשים והבנות לתורה ולעולמה.
שמיני עצרת הוא פיסגת החגים, וכדברי הקב"ה לישראל: "עשה לי סעודה קטנה כדי שאהנה ממך" (סוכה נה ע"ב); חג החותם 52 יום של סיום ופתיחת שנה ורגע לפני היציאה לאתגרי השנה החדשה; חג נטול מצוות שכל עניינו קרבת אלוקים.