הנני שלחני - עמותת אתגרים

דפי מאורות (5771-46)
"אתגרים גורמת לאנשים וילדים עם מוגבלויות להפוך את המגבלה למקפצה, להצלחה. בעמותת אתגרים אין 'לא יכול' יש רק בני אדם ששוברים את גבול היכולת, שעושים את הלא יאומן!" (ימית מנחם, מתנדבת בעמותת אתגרים).
 
 
חלק מהמתנדבים בעמותת אתגרים הם צעירים וצעירות המגיעים דרך עמותת שלומית. אלו הם בוגרי תיכון אשר צה"ל החליט לפטור משירות צבאי מסיבות רפואיות או אחרות. אולם מאחר שאין הם מוותרים על הזכות לשרת את המדינה בכבוד ולתרום לחברה, הם בחרו להתנדב באמצעות עמותת אתגרים. מתנדבי העמותה מפעילים חוגי ילדים ונוער בתכניות שיקומיות חינוכיות בשעות אחר הצהרים, מעודדים פעילות עם בני משפחה, טיולי אתגר בטבע, מעודדים ספורט עממי והישגי להבלטת יכולתם ושילובם של אנשים עם צרכים מיוחדים בקהילה ובחברה, ותוך כך מעלים את המודעות הציבורית ליכולותיו של האדם הנכה.
אתגרים, עמותה שלא למטרות רווח, נוסדה בראשית שנת 1995 על ידי גרעין של נכי צה"ל, נכים אזרחיים ואנשי שיקום בכירים, במטרה לשקם פיזית, נפשית וחברתית, ילדים נוער ובוגרים באמצעות פעילות ספורט אתגרי ונופש פעיל חוץ מועדוני. אתגרים פועלת למיצוי הפוטנציאל האישי הגלום באדם, לטיפוח מצוינות וליצירת דימוי חדש וחיובי בקרב ציבור הנכים עצמו ובעיני החברה בישראל. מִנהל הספורט במשרד החינוך מכיר באתגרים כגוף רשמי המפעיל ענפי ספורט אתגרי לציבור הנכים בישראל.
להלן חלק מפעילויות העמותה:
·         יצירת שותפויות עם גופים ועם מוסדות כמו מועדוני ספורט ונופש פעיל של אנשים שאינם נכים כדי לשלב את הנכים בפעילות.
·         סבסוד הפעילויות במועדוני הספורט כדי ליצור שוויון הזדמנויות לציבור הנכים כך שיוכלו להשתתף בפעילויות בעלויות שוות לכל נפש.
·         הכשרת מדריכים ומאמנים לעבודה עם נכים בקורסים אקדמיים.
·         רכישה ופיתוח של ציוד ושל מתקנים המנגישים אתרי ספורט לבעלי מוגבלויות.
·         סיוע לביצוע מחקרים לתארים שני ושלישי על מנת להרחיב ולהעמיק את הידע האקדמי על הפעילות האתגרית בארץ ובעולם.
 
לעיון נוסף
אתר אתגרים : http://www.etgarim.org 
 
 
 
 
 

 

 

 

מחבר:
צורן, עמליה
דוא"ל:
:tsoran@orot.ac.il