הנני שלחני - שמחה לילד

דפי מאורות (5771-40)
''מגן שר הבריאות למתנדבים מצטיינים מוענק לעמותת שמחה לילד, על פעילות התנדבותית הנעשית מתוך תחושת שליחות אמתית במטלה החשובה של ליווי ילדים חולים ועידודם, תפקיד הדורש לא רק עבודה מסורה אלא גם תעצומות נפש".
 
 
דברים אלו נאמרו בטקס חלוקת מגן שר הבריאות למתנדבים מצטיינים, שהתקיים בכנסת ישראל (2009). 
עמותת שמחה לילד הוקמה בשנת 2004 במטרה לסייע לילדים מגיל שש עד שמונה עשרה, החולים במחלות כרוניות וגנטיות, ולילדים בשיקום אחרי תאונות ופיגועים. העמותה פועלת למען הילדים ובני משפחותיהם תוך מתן דגש על ליווי הילדים החולים לאורך תהליך האשפוז והשיקום ושילובם בחברה. העמותה נותנת מענה גם לבוגרים עם דיסאוטונומיה משפחתית.* 
בעמותה פעילות בנות שירות לאומי ומתנדבים נוספים. לילדים החולים מוצמדים חונכים המלווים אותם מספר שעות בשבוע, שומרים על הילדים המאושפזים ומפעילים אותם. כמו כן פעילים המתנדבים באירועים שונים שמארגנת העמותה: ימי הולדת, קבלת שבת, מחנות קיץ, טיולים, מסיבות ויציאה לאטרקציות. 
לפעילות העמותה נחשפתי כשנשאלנו אם נוכל לארח חניכה וחונכת למשך השבת בביתנו. לאלקנה הגיעה קבוצת חניכות וחונכות שהתארחו בבתי משפחות למשך השבת וקיבלו לוח זמנים מפורט לפעילות. אנחנו נהנינו מן האורחות המיוחדות שלנו. 
למידע נוסף :
• אתר שמחה לילד: http://www.simchalayeled.co.il
...................................................................................................................................... 
 דיסאוטונומיה משפחתית: מחלה תורשתית חשוכת מרפא הפוגעת פגיעה רב מערכתית ומתבטאת בחוסר תיאום ושליטה על תפקודים  רבים של הגוף: עיכול, לחץ דם, ויסות טמפרטורת הגוף, שיווי משקל, נשימה, פגיעה בשלד, בשרירים, בכליות, בעיניים ועוד.
 

 

 
 

 

 

 

מחבר:
צורן, עמליה
דוא"ל:
tsoran@orot.ac.il