התמחות בהוראת מתמטיקה

 

חולמים להצמיח את הדור הבא של מצטייני המתמטיקה?

מעוניינים לקדם נוער מוחלש להישגים ועתיד משמעותי?
יש לכם אמונה בכוחות של כל תלמיד להצליח במתמטיקה?
מקומכם אתנו! ההתמחות להסמכת מורים למתמטיקה באורות ישראל, מתמטיקה עם חזון חינוכי תורני.

 

מה מטרת הלימודים?

מטרת ההתמחות להכשיר סטודנטים שיוכלו לשמש בד בבד עם היותם רמי"ם להוראה ערכית ומתקדמת, הוראה המבוססת על ידע חינוכי מעשי רב, יחד עם בקיאות מתמטית אקדמית. המורים בהתמחות רוכשים כלים משמעותיים לניהול כיתה, טכניקות הסברה והפשטה, ורוכשים ניסיון מעשי בהוראה.

מה לומדים?

מתמטיקה – קורסי המתמטיקה נלמדים ברמה על תיכונית וכוללים קורסים מגוונים כגון: חשבון אינפיניטסימלי, אלגברה לינארית, וקטורים, הסתברות, סטטיסטיקה, תורת המספרים, היסטוריית המתמטיקה ועוד...

חינוך – קורסי חינוך משמעותיים נלמדים על ידי מיטב מומחי חינוך בעלי ניסיון, כגון: פסיכולוגיה של גיל הנעורים, מבוא לליקויי למידה, שילוב הילד החריג, מורה משמעותי כמחולל שינוי, וקורסי חינוך ופסיכולוגיה רבים נוספים.

חינוך במתמטיקה – פרקים בחמש יחידות לימוד, דרכי הוראת גיאומטריה, דרכי הוראת אלגברה.

עבודה מעשית – בשנה ב' וג' ללימודים, מתקיימת הכשרה מעשית אישית של כל סטודנט בהתמחות, מלווה בתצפיות והדרכה על ידי מדריך פדגוגי צמוד.

כל הלימודים בהתמחות מונחים על פי ערכי תורת ישראל.

מה תנאי הקבלה?
פסיכומטרי – 540 ומעלה
ובנוסף: 5 יח' לימוד במתמטיקה או 4 יח' והתניה בקורס מעבר.
למי שאין פסיכומטרי נדרש בגרות בממוצע: 92 ומעלה, עם 5 יח' לימוד במקצוע אחד לפחות בבגרות (לדוגמא: תנ"ך/גמרא/היסטוריה/מתמטיקה וכו' ) ו4 יח' לימוד לפחות באנגלית.

 

משך הלימודים?

ארבע שנות לימודים (ניתן לקיים בשנה הרביעית שנת סטאז').

בשנה ב' וג' מתקיים יום לימוד מעשי נוסף. הלימוד במכללה כולל גם לימודי קורסים שונים מקוונים.

 

מי תלמידי ההתמחות?

תלמידי ההתמחות למתמטיקה הינם ברובם בוגרי החינוך הדתי והחרדי בעלי אוריינטציה מתמטית ואהבה לחינוך, המעוניינים ללמוד לתואר B.ED , הרחבת הסמכה או הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה בבתי ספר על יסודיים.

ואיך אווירת הלימוד?

הלימודים בהתמחות נלמדים בקמפוס נפרד לגברים, באווירה צעירה ודינמית, תוך מתן דגש על גיבוש ההתמחות, וחיבור בין אישי בין הסטודנטים. המרצים למתמטיקה מנגישים את החומר בצורה ידידותית ומפשיטים את החומר הגבוה לחומר בר השגה באווירה תורנית ונעימה במיוחד.

כמה זה עולה?

תלמידי ההתמחות זוכים למלגה מכובדת בנוסף למלגת הלוואה מותנית.

סטודנטים מספרים:

"האווירה התורנית ואווירת ה"ביחד" בין הסטודנטים ואפילו עם המרצים, עם ד"ר רוני וד"ר מאיר גורמת לנו להצליח, ההרגשה שהמרצים מאמינים בנו ומחדירים בנו אמונה בעצמנו עוזרת לנו להגיע לציונים גבוהים ולקבל כלים משמעותיים להיות מורים טובים באמת, מורים שישפיעו על דור העתיד." (רונן, שנה ב')

"מי שאוהב מתמטיקה ואוהב חינוך, ללא ספק ימצא את עצמו נהנה מאוד ללמוד הוראת מתמטיקה באורות. החברים הטובים, המרצים שדואגים לנו ואכפת להם מאתנו, השעות והתנאים הנוחים הופכים את לימודי המתמטיקה במכללה שלנו לבחירה נכונה, אני שמח מאוד שבחרתי ללמוד במכללת אורות ישראל" (אביאל, שנה ג').

מתווה וסילבוסים בהתמחות  מתמטיקה 

 
 
מרכז  התוכנית  : הרב יהונתן אביב 
מזכירת התוכנית : נירית לידאני 
טלפון:
08-9485627
דוא"ל: