התמחות בהוראת תלמוד

רכז ההתמחות ברחובות: הרב מנחם מקובר
0524767111

מגמת ההתמחות בתלמוד הינה הותיקה בין המגמות במכללת אורות, וזכתה להעמיד דור של רמי"ם, חוקרים, דוקטורים ומורים בתחומי התלמוד ובתחומי דעת נוספים. בוגרינו פרוסים בכל רחבי הארץ, ומהווים מוקד של השפעה ועשיה כל אחד בתחומו.

במסגרת המגמה הדגש הוא הן על בחירה וסינון מרצים מהשורה הראשונה של העולם התורני והאקדמי, והן על הקניית ידע וכלים במגוון נרחב של תחומי דעת הנדרשים ככלי עבודה לכל המלמד את מקצועות התורה שבעל פה במערכת החינוך. איכות ההוראה, מגוון הנושאים, טיב המרצים והיחס האישי הינם חלק מהגורמים להצלחת המגמה לאורך השנים.

במסגרת הלימודים נחשפים הלומדים לידע נרחב בספרות התלמודית לדורותיה, וקונים כלי חשיבה וניתוח של החוקרים התלמודיים המעמיקים. ההקפדה היא על שילוב כלי האקדמיה עם אופי הלימוד התורני הישיבתי כך ששניהם ידורו בכפיפה אחת וישלימו זה את זה. בנוסף – אנו עוסקים בהקניית כלים דידקטיים מגוונים לשם שיפור והעצמת יכולת ההוראה והעשרתה. במקביל מתנסים הסטודנטים בעבודה מעשית הנערכת בשילובם של מדריכים פדגוגיים בעלי נסיון רב בהוראת התלמוד.

המגמה עובדת בהתאמה מלאה לתכניות משרד החינוך ולדרישות המל"ג. תכני ההוראה מותאמים באופן שוטף ועדכני בהתאם לדרישות הנ"ל, וכן בהתאם לצרכים של עולם ההוראה התורני. נעשה מאמץ להיות קשובים לצרכים הנולדים מהשטח, ובמתן מענה הולם לצרכים אילו.

מטרתנו היא הן לגדל ולהצמיח רמי"ם מובילים בעלי מעוף וחזון אשר יצעידו את מערכת הוראת התלמוד לשגשוג והצלחה, ויצליחו להאהיב את הנושא בלבבות התלמידים, והן להצמיח חוקרים שמתקדמים אקדמית ותורמים לאחר מכן לפיתוח דור ההמשך התורני בלימוד, הוראה ומחקר.
 

  •  מספר ש"ש : 26
  • ראש ההתמחות: הרב פרופ' שלמה זלמן הבלין

למתווה לימודים  בתלמוד וסילבוסים - לחץ כאן